Romanian Baptist Association
Bisericile din Asociatie
Marturisirea de Credinta
Visiune si Strategie
Bisericile din Asociatie
Contactati-ne
Arizona
First Romanian Baptist Church
7704 N 27th Ave.
Phoenix,  AZ  85051

Phone: (602) 369-5880
Pastor: Octavian Dobos
Email: odobos@cox.net
 
California
Bethany Romanian Baptist Church
1431 W. La Habra Blvd.
La Habra,  CA  90631

Phone: (562) 690-3844
Website: www.bethanyromanianla.com
Pastor: Liviu Tiplea
Email: ltiplea@verizon.net
 
Bethel Romanian Baptist Church
310 S. Lemon Street
Anaheim,  CA  92804

Phone: (714) 535-2550
Website: www.bethelanaheim.org
Pastor: Daniel Branzei
Email: danbranzai@yahoo.com
 
Bethel Romanian Baptist Church
5590 Madison Ave.
Sacramento,  CA  95841

Phone: (916) 331-3433
Pastor: Doru Aninoiu
 
Elim Baptist Church
15414 Lemon Drive
La Mirada,  CA  90638

Phone: (562) 943-9660
Website: www.elimrbc.org
Pastor: Cornel Burtea, Radu Stir
Email: elimrbc@yahoo.com
 
Faith Romanian Baptist Church
964 Blossom Way
Hayward,  CA  94541

Phone: (510) 537-4716
Pastor: Iosif Sarac
Email: iosifesarac@gmail.com
 
Golgota Romanian Baptist Church
20801 San Ramon Valley Blvd.
San Ramon,  CA  94568

Phone: (925) 828-8005
Pastor: Ioan Pascut
Email: npascut@yahoo.com
 
Grace Romanian Baptist Church
3832 Whitney Ave.
Sacramento,  CA  95821

Phone: (916) 483-7744
Pastor: Claudiu Valcu
Email: eugencv77@yahoo.com
 
Romanian Baptist Church
6090 Santo Rd.
San Diego,  CA  92071
Pastor: David Arghir
Email: dav_arg@yahoo.com
 
Romanian Baptist Church
230 Autocenter Court
Modesto,  CA  95356
 
Romanian Baptist Church of the San Francisco Bay Area
14871 Bancroft Ave.
San Leandro,  CA  94578

Phone: (510) 614-9282
Pastor: Ovidiu Rauca
 
Speranta Romanian Baptist Church
10720 Coloma Rd.
Rancho Cordova,  CA  95670

Phone: (916) 721-0213
Pastor: John Bilti
Email: johnbilti@yahoo.com

Pastor Asociat: Victor Sanduleac
 
The Way of the Cross Romanian Baptist Church
1045 W. Olive Street
Colton,  CA  92324

Phone: (909) 825-2776
Website: www.caleacrucii.com
Pastor: Daniel Sarlea
Email: danielsarlea@hotmail.com
 
Colorado
Romanian Baptist Church
11200 W. 32nd Avenue
Wheat Ridge,  CO  80033
 
Florida
Betania Romanian Baptist Church
4001 Hendricks Avenue
Jacksonville,  FL  32207
Pastor: Cristian Talpos
Email: c_m_t2010@yahoo.com
 
First Romanian Baptist Church
5350 Melaleuca Lane
Lake Worth,  FL  33463

Phone: (561) 586-8419
Pastor: Pavel Lungu
Email: plungu@aol.com
 
Grace Romanian Baptist Church
1542 Harrison Street
Hollywood,  FL  33020

Phone: (954) 920-7527
Pastor: Marian Chirla

Pastor Asociat: Teofil Talpes
Email: ttalpesh@aol.com
 
Grace Romanian Baptist Church of Naples
3000 Orange Blossom Dr. Suite 204
Naples,  FL  34109

Phone: (239) 595-8323
Pastor: Dumitru Sabau
Email: dumitrusabau@msn.com

Pastor Asociat: Titus Mihet
Email: tmihet@hotmail.com
 
New Life Romanian Baptist Church
1950 Van Buren Street
Hollywood,  FL  33020

Phone: (954) 920-3614
Pastor: Florin Vancea
Email: fvancea@yahoo.com

Pastor Asociat: George Dancea
Email: gdancea@comcast.net
 
Georgia
Conyers Romanian Baptist Fellowship
301 Honey Creek Rd
Conyers,  GA  30094

Phone: (770) 929-0152
Pastor: Igor Coada
Email: Igor.coada@gmail.com
 
Eben-Ezer Romanian Baptist Church
3000 Sugarloaf Pkwy
Lawrenceville,  GA  30045
Pastor: Ben Cocar
Email: b_cocar@yahoo.com
 
First Romanian Baptist Church
220 Worthington Hills Tr.
Roswell,  GA  30076

Phone: (770) 992-4274
Pastor: Teofil Cocian
Email: tcocian@hotmail.com

Pastor Asociat: Cristi Cocian
Email: Cocianc@bellsouth.net
 
Gwinnett Romanian Baptist Church
2005 Braselton Hwy.
Buford,  GA  30519

Phone: (678)421-4722
Website: www.grbcatlanta.com
Pastor: Matei Istudor
Email: matei@grbcatlanta.com

Pastor Asociat: Petru Popovici
 
Illinois
EL ROI Romanian Baptist Church
1275 Marion St
Des Plaines,  IL  60016

Phone: (224) 577-6550
Website: www.elroi.org
Pastor: Sorin Sabou
 
First Romanian Baptist Church
2622 N. Ashland Ave.
Chicago,  IL  60614

Phone: (773) 525-8844
Pastor: Ionut Deliu-Zaharie
 
Romanian Baptist Church
4010 N. Lawler Ave.
Chicago,  IL  60641

Phone: (773) 545-8996
Pastor: Valentin Popovici
Email: v_popovici@yahoo.com

Pastor Asociat: Peter Ordeanu
 
Massachusetts
Providence Moldovian Baptist Church
118 Federal street
Greenfield,  MA  01301
Pastor: Simion Placinta
Email: simionplacinta@gmail.com

Pastor Asociat: Vasiliy Tsurkan
 
Michigan
First Romanian Baptist Church
3244 John R. Street
Troy,  MI  48083

Phone: (248) 524-2160
Website: www.frbc-troy.com
Pastor: Sorin Covaci
Email: sorin@frbc-troy.com
 
Golgota Romanian Baptist Church
25220 Mound Road
Warren,  MI  48091

Phone: (586) 755-1565
Pastor: Cornel Dragoi
Email: corneldragoi@yahoo.com
 
Minesota
Romanian Baptist Church
12709 Owatona St. NE
Blain,  MN  55449
Pastor: Simeon Daskalyuk
 
New York
First Romanian Baptist Church
6415 Forest Ave.
Ridgewood,  NY  11385

Phone: (718) 381-2208
Pastor: Levi Marian
Email: familiamarian@hotmail.com

Pastor Asociat: Pavel Nicolescu
 
Maranatha Romanian Baptist Church
61-16 68th Avenue
Ridgewood,  NY  11385

Phone: (347) 952-3263
Website: www.mrbcny.org
 
North Carolina
Bethel Romanian Baptist Church
227 Hazel Mill Rd.
Asheville,  NC  28806
Pastor: Simion Placinta
Email: simionplacinta@gmail.com
 
Romanian Baptist Church
1751 Wallace Dairy Rd
Hickory,  NC  28602

Phone: (828) 294-6131
Website: www.romanianbaptist.com
Pastor: Nelu Urs
Email: biserica@romanianbaptist.com
 
Romanian Baptist Church of Charlote
9520 Faires Farm Rd.
Charlotte,  NC  28213

Phone: (704) 562-2339
Website: www.rombcc.com
Pastor: Liviu Percy
Email: liviustp@yahoo.com

Pastor Asociat: Ioan Pelea
Email: PastorPelea@RomBCC.com
 
Ohio
Romanian Baptist Church
1255 Maryland Ave. Sw
Canton,  OH  44710

Phone: (330) 649-0319
Pastor: Tudor Sandu Peshel
 
Romanian Baptist Church
581 E. Ridgewood Dr.
Seven Hills,  OH  44131

Phone: (216) 642-3131
Pastor: Dan Paul
Email: dlpaul2002@hotmail.com
 
Romanian Baptist Church
1243 Boettler Rd.
Uniontown,  OH  44685

Phone: (330) 896-4462
Pastor: Viorel Clintoc
 
Oregon
Romanian Baptist Church
11520 SW Allen Blvd
Beaverton,  OR  97005

Phone: (503) 310-4970
Website: www.rbcbeaverton.org
Pastor: Eusebiu Rusu
Email: erusu50@yahoo.com
 
Romanian Baptist Church of Portland
10115 SE Stanley Ave.
Portland,  OR  97222

Phone: (503) 785-0372
Website: www.rbcportland.com
Pastor: Nelu Brisc
Email: nbrisc@hotmail.com
 
Pennsylvania
Jesus the Savior Romanian Baptist Church
33 E Lancaster Ave
Paoli,  PA  19301

Phone: (610) 488-0565
Pastor: Dumitru Toderic
 
Tennessee
First Romanian Baptist Church
2520 Lebanon Road
Nashville,  TN  37214

Phone: (615) 391-4702
Pastor: Timotei Miu
Email: miutimotei@yahoo.com
 
Texas
Bethesda Romanian Baptist Church
24176 Sorters Rd.
Porter,  TX  77365
Pastor: Teo Suciu
Email: teodors@aol.com
 
First Romanian Baptist Church
15342 Old Humble Rd.
Humble,  TX  77396
Pastor: Beniamin Cimpean
Email: frbchouston@gmail.com
 
Grace Romanian Baptist Church
1000 W Airport Frwy
Euless,  TX  76039

Phone: (940) 497-0203
Pastor: Vali Ciortan

Pastor Asociat: Vali Ciortan
Email: vciortan@prodigy.net
 
Prestonwood Romanian Baptist Church
6801 West Park Blvd.
Plano,  TX  75093

Phone: (972) 820-5000
Pastor: Marin Tomulet
 
Romanian Baptist Church of Houston
1711 Hamblen Road
Kingwood,  TX  77339

Phone: (832) 725-6877
Website: www.rbc-houston.org
Pastor: Ioan Stir Ph.D
Email: ioan_stir@yahoo.com

Pastor Asociat: Liviu Puiulet, Daniel Tut
 
Sion Romanian Baptist Church
5351 Casa Bella
San Antonio,  TX  78249

Phone: (210) 455-2917
Pastor: John Gug
Email: sion4rb@yahoo.com
 
Virginia
First Romanian Baptist Church
478 Ramoth Church Road
Stafford,  VA  22554

Phone: (540) 288-7520
Website: www.frbvirginia.org
Pastor: Ionel Coltea
Email: icoltea@yahoo.com
 
Washington
Good News Romanian Baptist Church
14220 Juanita-Woodinville NE
Kirkland,  WA  98034

Phone: (425) 747-4808
Pastor: Cornel Turcu
Email: cornel_turcu@comcast.net
 
 
CANADA
 
British Columbia
Emanuel Romanian Baptist Church
2211 Pitt River Road
Port Coquitlam,  British Columbia  V3C 1R7

Phone: (425) 691-0118
Website: www.bisericaemanuel.ca
Pastor: Florin Filip
Email: filip98@gmail.com
 
Ontario
Bethel Baptist Church
1222 Doon Village Rd.
Kitchener,  Ontario  N2P 1A5

Phone: (519) 893-7604
Pastor: Florin Dragomir
Email: dragomirflorin23@yahoo.ca

Pastor Asociat: 
 
First Romanain Baptist Church
1710 Glasgow
Kitchener,  Ontario  N2G 3W7

Phone: (519) 579-1741
Pastor: Daniel Purza
Email: daniel_purza@hotmail.com
 
First Romanian Baptist Church
1696 Cadillac Str.
Windsor,  Ontario  N8Y 2V5

Phone: (519) 948-7450
Pastor: Cornel Unc
Email: cornelunc@yahoo.ca
 
Hope Romanian Baptist Church
135 Highland Rd. West
Kitchener,  Ontario  N2M 3B9
Pastor: NicuBrinda
Email: nicubrinda@hotmail.com
 
Romanian Baptist Church
36 Broadlands Blvd
North York,  Ontario  M3A 1J3

Phone: (416) 803-7794
Website: www.bisericabaptistatoronto.org
Pastor: Mircea Toma
Email: bisericabaptistatoronto@yahoo.ca
 
Romanian Baptist Church
130 Victoria Ave. North
Hamilton,  Ontario  L8L 5E5
Pastor: Petre Marcuci
 
Quebec
First Romanian Baptist Church of Montreal
123 Cartier Quest Blvd.
Laval des Rapides,  Quebec  H7N 2M7

Phone: (450) 669-9345
Pastor: Paul Banu
Email: PBanu@aditamas.com
 
Home | Contactati-ne | Noutati | Client Login